poniedziałek, 11 maja 2015

Jak szybki może być prąd?

Może na początek zastanówmy się czym jest prąd elektryczny. Otóż jest to ruch elektronów, który skutkuje wyrównaniem potencjałów elektrycznych. Prędkość prądu elektrycznego w przewodzie miedzianym wynosi zaledwie 1/6 mm/s! O wiele szybsza jest informacja o różnicy potencjałów poprzedzająca przepływ prądu. Osiąga ona prędkość zbliżoną do prędkości światła, czyli około 270 000 km/s.
Elektryczność

14 komentarzy:

  1. Nie ważne jak szybko, ważne by był tani :p Chyba każdy zwraca uwagę na rachunki i mi się marzy by były niższe. Może czas zmienić sprzedawcę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie napisane. Fajny artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie nad takimi rzeczami nigdy się nie zastanawiałam i muszę powiedzieć, że jestem dość zaskoczona tą prędkością. W sumie dla mnie najbardziej liczy się to, aby mieć energię z pewnego źródła i dlatego przeszłam do https://poprostuenergia.pl/ gdzie mogę liczyć na takie warunki.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo inspirujący artykuł. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo ciekawie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  8. Akurat ja się nigdy nad taką kwestią nie zastanawiałam, ale dla mnie wystarczające jest to, że sama produkuję swój prąd. Posiadam bardzo fajnie zrealizowaną instalację fotowoltaiczną. Jak czytałam także na stronie https://budowadomu24.pl/jak-rozbudowac-instalacje-fotowoltaiczna/ to jest możliwość rozbudowania takiej fotowoltaiki.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja za to nigdy tego nie sprawdzałem, ale myślę, ze jest na to pytanie odpowiedź. Ogólnie jeśli chodzi o prąd to na pewno fajnie jest przeczytać wpis http://www.buduj.net/korzysci-z-zainstalowania-fotowoltaiki gdzie bardzo ciekawie opisano to jak wygląda kwestia korzyści z posiadania fotowoltaiki.

    OdpowiedzUsuń
  10. Osobiście się na tych sprawach nie znam i staram się również prądu nie dotykać. Jeśli chcę jakieś prace wykonać to wtedy wzywam elektryka https://elektrycy.warszawa.pl/ który się na tych kwestiach doskonale zna.

    OdpowiedzUsuń
  11. Na pewno jest szybki i ja staram się samodzielnie żadnych napraw elektrycznych nie wykonywać. Jestem za to przekonana, że gdy coś się zepsuje to wtedy elektryk https://www.warszawa-elektryk.pl/ bez problemów sobie z tym poradzi.

    OdpowiedzUsuń
  12. W sumie ja się raczej nad takimi rzeczami póki co snie zastanawiałem, ale chcę powiedzieć, że jak coś to dzwonie zawsze po pogotowie elektryczne. Wiem już, że elektryk z https://elektryk-wroclaw.pl/pogotowie-elektryczne/ zdecydowanie sobie z takimi kwestiami poradzi.

    OdpowiedzUsuń
  13. Podczas budowy nowego domu czy remontu mieszkania, współpraca z profesjonalnym elektrykiem jest niezbędna. Fachowiec zadba o prawidłowe wykonanie instalacji elektrycznej, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Elektryk pomoże również w zaplanowaniu i zrealizowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak inteligentne systemy zarządzania energią. To inwestycja, która zwróci się w postaci niższych rachunków za prąd i większego komfortu życia. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj: https://wzu-energpol.pl/.

    OdpowiedzUsuń